“Кормежка Донбасса” та глибока стурбованість

Ще кілька років тому чергую в Наметі, а до мене підходить бабка і намагається переконати, щоби я став за росію.

– Путин кормит весь Донбасс!

– Есесовцев в концлагерях ведь тоже кормили.

Бабуся йде. Бачить, що зі мною немає смислу говорити. Вона (у порівнянні зі своїми однодумцями!) розумна. У неї — своя раціональна точка зору, котру вона забере в могилу.

Багато разів чув, що на тимчасово окупованих територіях Донбасу справді величезну роль відіграє різного роду гуманітарка, у т.ч. із РФ. Чув від тих, хто звідтіля від’їхали не одразу, хто зараз підтримує стосунки.

Раніше “Донбасс кормил всю Украину”, а зараз — “вся рассія корміт Донбасс”.

Надаючи підтримку знедоленим (а він сам забрав у них долю), путін підіймає свої рейтинґи серед певних цільових аудиторій, де це йому треба. Звичайно же, дуже вигідно в іміджевому плані було би показати всьому світові, що РФ та її “патриотические граждане” надають підтримку “голодньім и страджущим”, а у військовому відношенні підтримують “восставших русских людей Донбасса” — вкрай обмежено.

Але з неба дивляться супутники. Діє розвідка інших видів. Без матеріально-технічної та кадрової підтримки імперської вояччини сепаратисти не протрималися би більше двох тижнів. Тому вони більше не сепаратисти, а колаборанти.  Тому не дали москалі оглянути міжнародним інспекторам ювілейний сотий “гумконвой”.

Згадується, коли ці “гумконвої” лише починалися і мали суто військове значення:

Міністерство іноземних справ подало ноту протесту. Безумовно, це гісторично дуже значущий акт “глибокої стурбованости”. Щоби наша держава могла достойно відповідати загарбникам, необхідна велика кількість суспільних трансформацій.

І вони починаються з кожної окремо взятої людини.

Позбувайтеся всього російського, що залишилося у Вашому житті. Вивчайте економічні та культурні зв’язки з імперією та робіть, що можете, для їх деконструкції. Допомагайте українським силовим структурам та біженцям, котрі придатні для переаґітації.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *