Не так страшні московські боти…

У боротьбі за громадську думку застосовуються соціальні мережі, котрі є інструментом. Так само, як плоскогубці, олівець і не старий комп’ютер без інтернету — вони є продовженням наших рук. У руках хороших людей вони застосовуються для поширення тієї інформації, яка сприяє розвитку, миру, наближає до істини. Правда часто неприємна, але хороші люди намагатимуться її донести у такій формі, щоби стало краще. Через соцмережі ми, як правило під власними іменами та зі справжніми фото, поширюємо запрошення на патріотичні заходи, дискутуємо і, найголовніше, знайомимося із новими людьми, котрі в майбутньому стануть активістами.

Хороших людей — більше, ніж поганих. Інакше людство би не розвивалося. Але є країни, цілі цивілізації, де все навпаки. Або поганих більше, або все влаштовано так, що погані люди мають вирішальний вплив. До таких утворень відноситься аґресивний і досі живий через грабування природи та попустительство не дуже принципових західних політиків “Русскій мір”. Хороші риси цієї “цивілізації” та хороші індивіди, котрі “считают себя русскими” — антисистемне у тому сатанинському світі явище. Якщо Ви не зовсим згодні зі мною, бажаєте поглибити власну точку зору, – вивчайте життєписи російських винахідників, лікарів, кого завгодно, людинолюбне спрямування кого не викликає сумнівів. При нашому житті можлива величезна криза у РФ, сподіватимемося, що остання, тобто фатальна. Звідтіля буде величезна хвиля біженців і для блага всього світу необхідним є захистити хороших людей, котрим не пощастило народитися московитами. Спрямувати їхні сили на добивання мерзотної імперії, сформувати з них нову еліту майбутніх національних держав на території РФ. Кацапів же (тобто поганих, імперськи мислячих москалів) — у суворій відповідності з нормами міжнародного права, Конституції України та законів України — треба буде знешкоджувати.

Хороших людей більше, ніж поганих — у світі та, можливо навіть, у Московії.

На цьому тлі сили зла намагаються імітувати кількісну перевагу, що особливо легко дається у соцмережах. Одна особа може зареєструвати, скупити чи захопити величезну кількість облікових записів. Такі фальшиві анкети називають ботами, їхніх керівників — ботоводами, підприємства із їх створення — ботофермами. Технолоґія проста і масово використовується уже років 10. Буквально роки три тому із цим почали боротися активно. Боти застосовуються інколи в інформаційній війні й добрими силами, але це буває дуже рідко. Якби не було поганих тролів, то і хороші не були би потрібні. У цивілізованих країнах є попит не на ботів та їх ляльководів, а на викривачів. Нещодавно таких викривачів почали називати ельфами, кіберельфами.

Ботів ліквідує “Фейсбук”, про їх застосування у внутрішньоукраїнській політичній боротьбі аґенство “Слідство.інфо” зняло фільм “Я — бот”, велика громадська орґанізація “Інтерньюз” проводить серйозні міжнародні навчання по боротьбі з ботами. Звісна річ, провідна роль тут також у спецслужб. Більша частина ботів світу координується і фінансується терористичними орґанами державної влади РФ, про що була нещодавно велика стаття (спеціально московською мовою!).

Інтерв’ю з офіцером СБУ Олегом Самойленком влучно вказує на велику кількість різних хитрощів кацапів і на конкретні персоналії. Розсекречена інформація стосовно засуджених колаборантів та повністю “русскаго” і не володіючого нормальною мовою тролевода Сергія Жука проливає світло на багато не завжди очевидних закономірностей.

На “русскій мір” працюють в основному за гроші. Працюють соціальні низи. В самому “русскам мірє” — переважно, а поза його межами — майже без винятків. Гроші — з нафти. “Русскій мір” потрібен розпорядникам нафти, щоби далі сидіти на нафті. Прізвища у них — не руські. За такий уклад не тільки воювати, але і строчити дописи в інтернеті підуть лише нікчеми.

Інтерв’ю вражає кількістю фактів дії московських тролів від імені українських патріотів. Причин цього є безліч і я перерахую тут деякі з них. Створивши патріотичну спільноту (навіть у якій абсолютно все правильно!) – кацапи збирають персональні дані учасників, можуть вивідати щось про нас, “в темну” використовувати неуважних українців. Але набагато частіше “проукраїнські” ґрупи створюються для прищеплення хибного розуміння деяких процесів. У цій темі можна загрузнути, бо тут треба наводити конкретику і не факт, що ми розумітимемо її однаково, невідомо, хто з нас виявиться правий. Тому я звертаю увагу на інший нюанс, більш однозначний та цікавий — бойовик і тролевод Сергій Жук плекав ґрупи у фейсбуці із протилежним змістом. Але не було жодної поміркованої, котра світоглядно була би посередині.

Оце й ілюструє ще одну технолоґію кацапів, котрі хочуть знищити Україну. У будь-якому суспільстві є люди з протилежними поглядами на велику кількість питань. Вони уживаються між собою, а якщо не можуть — виїжджають до тієї країни, де їм буде добре. Поганим людям будь-де буде погано, але саме тут ми говоримо не про них. Ми говоримо про те, що громадяни України “ватник” та “бандерівець” можуть жити поруч досить довго і з часом життя покаже, хто правий без війни та інших страшних подій. Якщо такі люди не є освіченими і не “шукають істину разом”, мирне співіснування забезпечується наявністю поруч або аполітичних, або поміркованих елементів, які утихомирюють обох і забезпечують стабільність. Це дуже важливий механізм і він однозначно вигідний Україні. Двадцять два роки тому більшість проголосувало за комуністів майже в усих областях. Зараз — нема такої партії. Тринадцять років тому, коли я побував у Львові вперше, там майже всі книжки й ґазети були московською. Зараз — уже в Харкові скоро буде більше українською, аніж московською. Тенденції не на користь москалів, тому вони й напали. Зрозуміли, що “культурну війну” вони не виграють. Якби Україна московізувалася, вони не нападали би, а почекали би, поки ми до них попросимося. Але засади українського суспільства, які би ми проблеми не мали, ґарантують розвиток, віддалення від росії. Тому підтримують кацапи одних радикалів та інших радикалів, а зв’язуючі їх ланки — не підтримують. Вони хочуть, щоби суспільство розвалилося.

Я сам радикал не закликаю до толерантности і поваги до тих, хто на них не заслуговує. Але я кажу про те, що повинен бути певний підхід, небажані різкі рухи і завжди повинна бути самокритика. Боти же у фейсбуці діють точно навпаки — згадують усі найгостріші питання та розгойдують емоції, провокують на необдумані акції протесту як українців, так і малоросів.

Масштабні спецопареції ворога неосвічена людина не помітить, а для тих, хто вивчали медіаґрамонтість, критичне мислення — вони на поверхні.

Уважніше ставтеся до того, що бачите у Фейсбуку, навчіть цьому знайомих.

І, якщо бачите акаукт, котрий схожий на бота — скаржіться в адміністрацію, нехай блокують кацапеня.

Ігор Алексєєв

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *