Спільне інспектування ООС – зрада чи крок вперед?

Для представників незаконних збройних формувань в ОРДЛО та для Росії було неочікуваним те, що Україна погодилась на демонстрацію реальних фактів в районі населеного пункту Шуми Донецької області для остаточного спростування будь-яких фейків щодо нібито порушень домовленостей про режим припинення вогню через позиції наших військ.

Україна технічно погодилась на інспектування в районі Шумів. Формат цієї місії вимагав абсолютної відсутності будь-яких намагань пропіаритись.

Іспектування позицій мав провести представник ОБСЄ в присутності представників сторін на лінії розмежування. Форма – у цивільному, склад учасників – без одіозних представників незаконних збройних формувань, характер події – без піару. Україна звернулась також з вимогою дзеркально перевірити й райони, де моніторингова місія дійсно фіксувала порушення з боку незаконних збройних формувань. Конструктивна і заснована на здоровому глузді позиція України викликала фактично емоційний шок в окупантів. Готовність України обговорювати на вказаній основі формат інспектування, а також відсутність прописаних умов інспектування отримали у відповідь від другої сторони – хаотичне метушіння.

Заступник командувача ООС Богдан Бондар
розповів, що росіяни та їх сателіти вимагали відвідування нових, узгоджених точок, фото і відеофіксацію, а також підписання спільного протоколу про інспекцію. Також бойовики планували взяти з собою свої прапори, що                                             на думку військових, для влаштування провокації.
         Станом на даний час було почуто велику кількість нових вимог та претензій, що суперечать одна одній, порушують домовленості, які були досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи, та ще більше принижують ОБСЄ як нейтрального та об’єктивного посередника. Робимо висновок, що насправді представники незаконних збройних формувань в ОРДЛО та їх керівництво у Москві чудово розуміють – інспектування ще раз довело би брехливість всього того, що лунало з Донецька протягом кількох тижнів щодо району біля Шумів. Саме через це вони почали пропонувати зовсім інші точки для інспектування.

В свій час позиції щодо одностороннього інспектування позицій ЗСУ викликало бурні обговорення в соціальних мережах

У штабі ООС зазначають, що погодитися на такі умови просто неможливо, і тому вони попередили керівництво країни, що неможливість проведення зазначених заходів. За словами Богдана Бондаря, коли спостерігачі місії ОБСЄ перебували на позиціях, противник підняв у повітря розвідувальні дрони, а це – грубе порушення перемир’я. Крім того, під час інспекції бойовики здійснили прицільний обстріл позицій, де знаходилися представники ОБСЄ зі стрілецької зброї.

У штабі й на передовій вважають, що ідея з інспекцією це є ніщо інше як інформаційною провокацією з боку держави – агресора, яка продовжує й надалі здійснювати свій деструктивний інформаційний вплив відносно України.  

Україна має дані про понад десять точок з боку російських окупаційних військ, де зафіксовано реальне порушення Мінських угод і домовленостей про режим всеосяжної тиші. Водночас, ці відеоспостереження були подані у відповідні інстанції, від яких зараз очікується реакція.

Ключовим пріоритетом для України залишається збереження життів наших військових та цивільних. Задля цього робиться все можливе, щоб перейти від режиму припинення вогню до сталого миру. Але це може бути тільки рух двох сторін – Росія також має пройти свою частину цього шляху.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *