Соціальні стандарти ростуть!

Наразі головним завданням для української влади є захищення державного суверенітету та звільнення окупованих територій нашої батьківщини. Однак, не менш важливим залишається і підвищення добробуту населення.

Тому, для забезпечення своїх громадян належним рівнем життя, влада почала активно впроваджувати реформи, збільшувати соціальні допомоги, заробітні плати та навіть одноразові виплати. Також робиться все можливе для подолання економічної кризи, з усіма її наслідками.

Одним із аспектів зростанням соціальних стандартів населення виступає підняття прожиткового мінімуму, що все таки ґрунтовно впливає на збагачення населення.

У проекті державного бюджету, який планується внести на розгляд до Верховної ради України у вересні цього року планується з 1 січня 2020 р. після зросту, прожитковий мінімум становитиме 4378 грн гривень, що аж на 2,5 тисячі більше ніж було закладено у 2019 році. Хоча на перший погляд зростання дуже навіть мізерне, але при більш колосальному зростанні може виникнути велика кількість проблем, серед яких є великий тиск на економіку країни. Зокрема планується розвивати сам прожитковий кошик, який повинен складатися не тільки з мінімально необхідних продуктів, а й враховувати інші потреби українців.

Також уряд протягом року збільшив заробітні плати для вчителів, зокрема 1 вересня 2019 року тим особам, які не отримали підвищення по зарплаті до цього моменту  – на 10%.  Також, у липні 2019 року постановою Кабміну було затверджено підняття рівня заробітної плати для вихователів дитячих садків та співробітників ВУЗів. Розмір підвищення коливається від 20-70 % від попереднього рівня. Так, наприклад, молодші вихователі з 2020 року отримуватимуть 6369 грн., більш досвідчені вихователі – до 9100 грн.

З вищевикладеного, здається що дані підвищення «соціалки» не дають майже ніякого результату, зважаючи на існуючий ріст комунальних платежів та цін на продовольчі товари. Проте, хочеться зазначити, позитивні зміни відбуваються, і ми реально можемо їх відчути. І давайте не будемо забувати, що це все відбувається в період коли Україна протистоїть  з набагато сильнішим зовнішнім агресором, а значна частина території з економічно-важливими підприємствами знаходяться під окупацією.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *