Що буде після виборів?

Уже можна передбачати. Незалежно від того, хто переможе і чи будуть після цього несподіванки, передбачати зараз можна уже багато чого. Це можна було передбачити і сто років тому. Найважливіші речі на поверхні, але їх не помічають. Нагадаю за них.

Несподіванок після виборів справді може бути дуже багато. Може бути найнахабніше кидалово з боку обраних (цього року мають бути ще парламентські вибори і після них — непопулярні рішення влада прийматиме обов’язково, це буде дуже сприятливий для цього час). Не можна відкидати й того, що після другого туру президентських виборів “народний обранець” позбудеться великої кількості реальних або проґнозованих вад. Порошенко “отримав суворий урок”. Зеленський — цілком здатний кинути свій проросійський електорат і я навіть не буду після цього про нього думати гірше, хоча це — аморально й у демократичному суспільстві не є прийнятним. Тут ми можемо проґнозувати дуже мало і залежить від нас, на жаль, дійсно мало.

Кожна людина — крапля. Океан з крапель і складається. Я уже десятиліттями вчу людей шукати, що від них залежить і пояснюю, які великі вороги — пасивність і зневіра. Але голос однієї людини на виборах справді значить мало. Й адекватна реакція а це має бути така: 1) шукати інші способи впливу на політику 2) розуміти, що життя до політики не зводиться.

Вибори пройдуть, пройде і каденція Президента і Верховної Ради. А ми з Вами різко змінитися майже завжди не можемо. Ті самі хороші та шкідливі звички. Ті самі старі друзі та повільне набуття нових. Така сам здібність створювати додану вартість (зарплата, прибутковість і соціальна значущість нашого бізнесу). Дуже добре, якщо поліпшення швидкі.  Інколи і таке буває, особливо у молодих людей. Але зазвичай усе повільно, швидкість непомітна для непроникливих людей.

Більш важливо, аніж швидкість — спрямування руху. Розвиваємось чи деґрадуємо. Уповільнюють розвиток та схиляють до деґрадації недумання про наслідки, злість, вузькість мислення, невміння бачити хороше (неґативізм) або цілісну картину (рожеві окуляри). Невміння поважати інших, цінувати однодумців, завищені очікування від людей — особливо шкідливі, вони рвуть тканину суспільства і вносять у наше життя сварки, забирають потенційних союзників.

Дуже боляче бачити, що у зв’язку із передвиборчими подіями люди сваряться та забувають берегти те, що об’єднує. Тим більше таким згубним способом мислення активно користуються вороги, щоби послабити Україну.

В українському менталітеті надто слабкі здібності когось підтримувати. Поганий зв’язок людей одне з одним має той же корінь, що готовність проголосувати за будь-кого нового, що любов до критики на тлі слабкої орґанізованости. Вміти орґанізовувати, самоорґанізовуватися – ось це на мою думку важливо. Народ, який це вміє – легко переживе будь-якого диктатора. Який не вміє – не оцінить святу людину при владі.

Щоби нормально пережити вибори і жити після них, згадаємо слова Григорія Сковороди:

“Освіта, милосердя, великодушність, справедливість, постійність, чеснотливість — ось ціна наша і честь!”

“Все проходить, тільки любов залишається після всього.”

Ігор Алексєєв, член Ради ХОО ВТ “Просвіта”

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *