Як діє путінський радикалізм?

Я уже кілька разів писав про такого відкритого сепаратиста і колаборанта, як Олександр Чаленко. На його прикладі ми аналізували типові для путінців прийоми обробки піддатливого впливу проросійського населення. Після виборів Чаленко не міг не активізуватися.

“Непобедимая российская армия — вот наш самый главный кандидат на украинских выборах. Поверьте, иного кандидата, который сможет обустроить Украину, никогда у нас не будет.” – пише Чаленко на Фейсбуку.

Чаленко — публічна і дуже популярна особа. Це показує наявність дуже великої кількости хворої публіки у Росії та сусідніх із нею землях, які вона століттями кусала і намагалась проковтнути. За популярність Чаленку платять. Що йому говорити і як популярність підтримувати — підказують. Нафта і газ ще продаються, державність ще існує, спеціалістів поки тримають грошима, а не під прицілом.

Якби працюючий на науковій основі пропаґандист Чаленко не досягав би вигідних для Кремля цілей, його би не тримали. Він відверто закликає до України путінську армію, звертається до наших виборців, і зараз — не 14й рік, а 19й. Це доказ того, що серед громадян України лишаються прибічники ліквідації української державности або переходу частини земель до (ново)росії. Окрім того, даваймо не будемо забувати, що за соціолоґією на одного затятого сепаратиста має приходитися кілька м’яких і прихованих. А на кожного такого — кілька можливо і непоганих людей, але із не дуже зрілим, м’яко кажучи, розумінням патріотизму і дійсности взагалі. Разом всі ці люди — виборці Бойка та Вілкула, вибори показали, як їх досі ще багато. Але ще раз підкреслюю, серед них багато дійсно хороших людей, які вдосконалюють свої погляди, намагаються якось розвиватися. Працюйте з ними, заради цього я для Вас і пишу!

Якими прийомами я намагаюся переконувати “ватників” – я поділюся пізніше. У цій статті ми аналізуємо прийоми ворога Чаленка.

Чаленко бреше, що російська армія “непобедимая” (непереможна). Він згадує за неї, бо його цільова аудиторія розуміє тільки мову сили. Дійсно, в її розумінні “обустройство” (облаштування) України і життя взагалі можливе лише тоді, коли панує російська армія. Це такий рівень усвідомлення, коли свобода незрозуміла і не бажана взагалі, маніпулювати цим дуже легко.

Радикальний допис Чаленка діє так: напряму його “споживають” безпосередні читачі, для яких головне мати підкріплення своїх жорстоких путінських переконань. Теоретично разом із ними читають і “колеблющиеся” (ті, що коливаються між найбільшою маячнею і затятим ватництвом). Таких найрадикальніші дописи від шанованої у Московії людини можуть з часом перетягнути на бік зла остаточно і скерувати на злочинний шлях. У всих цих читачів є знайомі, друзі, члени родин. Оскільки вони спілкуються — погляди більш-менш збігаються. Але утворюються ланцюжки, або кола: Чаленко and company дружать із сепарами, сепари — із ватниками, ватники — із вишиватниками, вишиватники — із обивателями, обивателі — із патріотами, патріоти — із найактивнішими захисниками України. Отака проста і жартівлива схема описує реальний механізм поширення у суспільстві інформації від Кремля. Правильно створений меседж може спокійно доходити “на протилежний бік” і впливати потрібним чином на супротивника. Це — важлива складова гібридних воєн.

Опірність цьому забезпечується наявністю критичного мислення (тобто вмійте самі думати) та розумінням того факту, що якщо якийсь чаленко колись сказав щось явно вороже, не треба вважати, що решта його повідомлень містять щось конструктивне. Якби він не був високопоставлений кремлівський пропаґандист — воно могло би так бути. З невеликою імовірністю. Але кожне слово Чаленка і таких, як він, зважується в ім’я досягнення однієї мети: знищення України та захоплення нашої землі Московією.

У Вас є знайомі, які мають менш патріотичну, менш розумну позицію, аніж ми з Вами. Гнучко, з індивідуальним підходом, постійно самовдосконалюючись — будемо їх вчити і переконувати, тоді буде перемога над Росією і мир.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *